vladimír

Co je lepší u nootbooku :1/vypnutí počitače na úsporný režim,nebo 2/pouhé sklopení víka přístroje ?

Na př.nechci pracovat s počítačem celé dopoledne a nechci jej absolutně vypínat.Podle mého laického mínění je efekt vč.úspory energie v obou případech stejný,nebo se mýlím ?

Nejlepší odpověď
Douby

Počítač lze vypnout do tří různých stavů vypnutí (ať už tlačítky nebo přiklopením víka notebooku, vše se nastavuje v „možnostech napájení“): 1)Režim spánku, 2)Hibernace, 3)Vypnutí

Notebooku při běhu, odebírá přibližně 20–40W. V režimu spánku je veškerý obsah operační paměti zachován a tudíž musí být paměti nadále napájeny (v režimu spánku notebook bere asi 4–8W). při hibernaci se obsah paměti zapíše na disk a poté se notebook úplně vypne (tedy 0W).

Další odpovědi
baghira

Při sklopení víka se přechází na úsporný režim. Je to totéž.

V nastavení napájení se dá nastavit, co se má dít při sklopení víka (úsporný režim, uspání, nic…)