Rozamunda

co je lepší pro zdroj energie ? sladké nebo slané potraviny

Odpovědi
postcd

glukóza (cukr) je základním a nejjednodušším zdrojem energie pro lidské tělo, o soli jsem nic takového neslyšel.

petruse369

Nejrychlejší zdroj energie je cukr, zejména ovocný – fruktosa,.. rychle se teda nabiješ buďto sladkým ovocem, jako je banán a švestka a nebo třeba hroznovým cukrem, který se prodává stlačený v různých příchutích jako bonbony. Sůl je pro tvoje tělo sice nezbytná, ale jako zdroj energie neslouží.
Doplňuji:
Omlouvám se, hroznový cukr je glukosa, ale s fruktosou se běžně mísí na glukoso-fruktosový sirup a dál se tak zpracovává… ale oba tyto cukry jsou monosacharidy, takže jsou nejsnadněji zpracovatelné :)