zjentek

Co je lepší pro úspěšný,spokojený život:věnovat svůj čas vzdělání,nebo raději poznání?A jak v krátkém čase stihnou obojí

myslím ve smyslu-když chodím po zeměkouli,vnímám co vidím,což mě fyzicky i mentálně naplní-víc nestíhám. Nebo se zastavím a učím se. Vstřebávám moudro,fyzicky strádám a nabyté moudro se pak často ekluje s tím,co vnímám a vidím,když teda chodím po té kouli. Tak jak? éééh..

Nejlepší odpověď
annas

Řekla bych, že vzdělání souvisí s poznáním, které si mohu neustále rozšiřovat.
Vždyť obsahem školního vzdělání je poznání z různých oblastí toho, co člověk zjistil již v minulosti. Škola je východiskem pro naše další poznávání a vzdělávání.
Ve škole se dovím, že platí určitě poučky (např. matematické), které nemohu změnit, protože jsou předem dané, mohu o nich jen pochybovat… využívám rozumu …
Naproti tom např. pozorování přírody či vztahů mezi lidmi mně umožňuje ověřit si vědomosti si ze školy, dokonce si je rozšířit. Někdy sice smyslové poznání klame – hůl do vody vložená, vypadá jak zlomená (pamatuji si ze školy) – proto opět spojím vzdělání s poznáním … . Vím, že mnohé nevím …

Moudří lidé nemusejí být nutně vzdělaní, vzdělaní lidé nemusejí být nutně moudří…

  • .

Další odpovědi
Drap

Vzdělání člověk nabývá ruku v ruce s poznáním. Každý si musí nájít vhodný kompromis, který mu vyhovuje.