NeřeknuCZ

Která z níže uvedených spojení je lepší používat v anglickém jazyce?

Zdravím, našel jsem pár slovních spojení, které mají stejný význam, ale nedokáži určit, které z nich je běžnější pro použití v běžné konverzaci. Prosil bych o radu, děkuji.

I am sorry x I apologize
Hi everyone x Hi everybody
Hold on x Hang on

Nejlepší odpověď
quentos

I apologize je formálnější než I'm sorry.
Everyone a everybody jsou synonyma (kde vzal MonkeyKing tu „nesprávnost“, je mi záhadou).
Hold on a hang on jsou frázová slovesa a významově se poněkud liší. Hold on je spíš „vydržet“ a hang on spíš „počkat, vyčkat“. Není pravda, že se používá „spíš u telefonu“; používá se všude.
Psychotic: tak jsem trochu googlil a asi s tím rozdílem nemáme pravdu ani jeden – hold on a hang on jsou synonyma s tím, že hang on je ještě méně formální. http://forum.wor­dreference.com/thre­ads/hang-on-vs-hold-on.1812751/

Další odpovědi
Psychotic

Souhlasím s quentosem v prvních dvou bodech:
„apologize“ je formálnější, „everybody“ a „everyone“ jsou synonyma.

Nesouhlasím s jeho názorem na „hold on“ a „hang on“, i to jsou podle mě synonyma. A pokud už bych se měl chytat stébla, řekl bych,že je to přesně naopak, než říká – „hang on“ je spíš „vydrž“ a „hold on“ je spíš „počkej“.

Quentos: S tou formálností mi to tak znělo, ale nebyl jsem si jistý.

MonkeyKing

ty první jsou více používaný v hovoru!
apologize je spisovnější, everybody je nesprávný a hang on je spíš na telefonu