KARI05

Co je lepší, ohřívat vodu na čaj v mikrovlnce anebo v rychlovarné konvici?

Ja si myslím, že v ty konvici to je lepší, protože to provaří tu vodu a zničí to nečistoty v té vodě, co vy na to?

Nejlepší odpověď
gecco

😉
Je to spíše naopak – voda v mikrowellce se snadno může ´přehřát´ – takže pokud do ní budeš ihned poté něco (cokoli) sypat, pozor – může vzkypět a opařit tě…
😉

Další odpovědi
ReHu

V mikrovlnce se voda neuvede do varu? Proč by nemohla?
Boreczech > bakterie sice být nesmí, ale…ty tomu věříš, že opravdu nejsou?
Zelí > znám jednu, co tak připravuje vodu na kafe. Prý to je rychlejší.

anonym

mechanické nečistoty zničí jen filtr a bakterie v pitné vodě být nesmí

arachis

Jestli voda vaří,tak je jedno v čem, ale rozhodně zdravější to je v konvici a možná i bezpečnější pro manipulaci.

zelí

Nikdy jsem nikoho neviděl ohřívat vodu v mikrovlnce.
Tak jak tak, ohřívání v mikrovlnce není pro zdraví nebezpečné.

lexx

mikrovlnka je pro tento účel zcela neúčelná, ohřev ztrátový, spočítej si, čas a příkon (W) přístrojů znáš…

briketka10

Já si taky kávu ohřívám, když vystydne v mikrovlnce a žiju :))

A, že nelze nic vařit v Mikrovlnce na co ji tedy doma máte jen
na ohřívání? Nenechte se vysmát a hlavně nelžete, že umíte
všichni výtečně vařit! Co lze vařit v MW
zdroji : http://clanky­.vareni.cz/co-lze-varit-v-mikrovlnce/

briketka10

Moje doplnění je mimo otázku tazatelky a
netýká se varné konvice, ale i tak se dá v
MW přivést voda do varu.