gigi95

Co je lepší, gymnázium nebo střední škola se zaměřením?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
venkovan

Ne

Ne i ano. Je to špatně položená otázka, protože podstatou je jaké má ten či onen vize o své existenci po studiích. Odborná škola má výhodu, že absolvent má již nějakou kvalifikaci, při přechodu na vysokou ale zpravidla se musí lecos doučit. Ale zas v mnohém na odborné vysoké je dál než jeho kolegové z gamnázií.
Gymnázium bez vysoké školy či nějaké nástavby je pro praktický život nepoužitelné. Je to zejména příprava pro další vyšší studium.

fofbal

Ne

Ne. Protože konkrétně. Průmyslová školě strojnická/je jich povícero s jistým zaměřením/ dokáže připravit jak do života lépe i na další studium pro inženýrský titul ve strojařině i elektrotechnice.

Terryle

Ano

Podle toho, co chceš dělat dál. Pokud Tě baví škola a jde ti a víš, že budeš chtít jít na VŠ, ale nevíš přesně na jakou, je lepší gympl. Gympl je lepší volba i v případě, že budeš chtít jít na humanitu (práva, filozofie, jazyky atd) nebo na některé přírodní vědy, nebo třeba i na medicínu nebo farmacii.
Kdežto odborná škola je dobrá volba v případě, že už víš, jaké povolání chceš dělat a buď pro jeho výkon stačí odborná škola, nebo z ní budeš pokračovat na vysokou (třeba technické směry, IT obory a podobně).

Jo a naprosto pitomě položená otázka ;o) Na otázku Co je lepší se NIKDY nedá odpovědět ano/ne.