Česnekáč

Co je lepší finská nebo suchá sauna ?

Nejlepší odpověď
Drap

bě jsou skvělé. Některým jedincům však nemusí ta nebo ona vyhovovat

Další odpovědi
Damiana

Podle mne je finská a suchá sauna totéž!
Jsou to jen dva různé názvy pro klasické pocení se ve vytopeném dřevěném „srubu“ a následné ochlazení těla v bazénku se studenou vodou.
Parní sauna (římská nebo turecká lázeň)- název se používá pro vykachlíkované místo, kam proudí horká pára, obvykle obohacená o aroma látky (eukalyptus).
Existuje i dnes populární infra sauna – suché elektrické teplo, nižší teplota, prohřívá tělo do hloubky, dá se snést delší dobu, je vhodná i pro ty, kteří klasickou saunu moc nesnášejí.
Dále jsou i kryosauny – fungující na principu mrazu. Pochvalují si je zejména ti, kteří mají problémy s astmatem a pohybovým aparátem.
Já osobně jsem velkou příznivkyní saunování již od dětství.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sau­na

terry

Každému vyhovuje něco jiného.
Vyzkoušej sama a uvidíš, která je ti příjemnější.
Někdo raději třeba parní „saunu“.

Jiný třeba novinku posledních let – infra.

Michálek1245

Podle mě je to o nějakých soukromých a osobních preferencích. My jsme třeba investovali doma do sauny na míru, která kombinuje obojí. Ano, stojí to více peněz, ale v nějakém dlouhodobém měřítku se vám to vyplatí, protože prostě vám pak už veřejná sauna nic neříká a saunujete se doma. A to je naprosto jiný komfort.