kurec

Co je lepší být hasič nebo Kamioňák ?

Tím Myslím dalkově třeba až do francie z česka a chtěl bych se zeptat 1.co vydělává víc a co je mín náročné finančně Myslím třeba řidičák nebo dalniční známky ahoj

Nejlepší odpověď
anonym

Hasič je poměrně prestižní zaměstnání, bohužel nijak skvěle placené. Ale hasič musí mít slušné vzdělání a výborné zdraví (fyzické i psychické) a ´vysloužilí´ hasiči si svou kvalifikaci – a tím i ´hodnotu´ na trhu práce ponechávají, nemívají problém sehnat po odchodu do výslužby další práci.
Kamioňák naproti tomu nemusí mít kvalifikaci téměř žádnou, takže jakmile skončí (obvykle ze zdravotních důvodů), má o práci nouzi. Ohledně platu – ten je mizerný, na slušné peníze si kamioňák přijde jen díky dietám – a to jen tehdy, když je ´neustále na cestách´. A aby sis tu „Francii“ moc neidealizoval – z „Francie“ uvidíš silnice, silnice, vykládku a nakládku, parkoviště, fastfoody, silnice…
😁
Každopádně – budeš-li se slušně učit, možná z tebe může být hasič…
Jinak těžko.

Další odpovědi
led

Dve povolania s dvoma základnými rozdielnými kritériami
Hasič – schopnosť pracovať s kolektívom…
Kamioňák – schopnosť osamotene prekonávať veľké „nudné“ vzdialenosti…
spoločné – schopnosť pracovať s vysokým pracovným nasadením bez ohľadu na vlastné pohodlie, rýchle reakcie, byť odborník nielen vo svojej profesii, ale aj v pridružených, schopnosť jednať s ľuďmi.
Pokiaľ chcete zamestnanie s vyšším príjmom a pohodlím, týmto dvom profesiám sa zďaleka vyhnite.

klumprt

Myslím, že hasič je lepší povolání a myslím, že je i trochu líp placené. Vyžaduje ovšem vyšší nároky. Pokud by ses chtěl dostat k hasičům, musíš mít maturitu, být zcela zdráv a v dobré fyzické i psychické kondici. Kamioňáka může dělat i130 kilový tupan se základkou. Stačí mu udělat řidičák na kamion, což myslím nebude tak těžké, ale mám za to, že to stojí pár desítek tisíc.