Miroslavst

Co je lepší, abychom se měli lépe?

Zajímalo by mě, jestli je lepší, abychom se měli lépe žít si jak prase v žitě nebo být romem?

Nejlepší odpověď
Jambalaya

To záleží na nátuře. Osobně bych nechtěla žít na hnojišti. A odjakživa to byly, jsou a budou cikáni. Již Ottův slovník naučný zmiňuje problémy s tímto zlodějským kočovným kmenem v dobách středověku, kdy sem tato verbež přitáhla. Už za třicetileté války se spolčovali s Turky a škodili. Císař Lepold I. či Karel VI. postavili dokonce tyto kmeny mimo zákon.
To jen my si je tu pěstujeme, maje plný huby rovnoprávnosti.

Další odpovědi
anonym

a proč myslíš že chodím na solárko bud se spálím a budu jak spařené prase nebo tmavá jako cikán,ale zatím se mi nedaří a pořád se nemám tak dobře jako oni

led

ak budete celý život žiť na hnojišti a iný nebudete poznať, poviete si: niet väčšej krásy.
Vybrať si musíte sám, čo sa vám páči…

rybíz

Všechno záleží jen na nich jak žijí. Nikdo je nediskriminuje, mají stejné možnosti jako my, ale jen pokud chtějí. Jenže oni nechtějí, protože by museli makat, platit nájmy, půjčky atd. Více jim vyhovuje, bydlet jak dobytek, dělat bordel, nic neplatit, krást a stěžovat si jak se mají tady zle. Ať se odstěhují do Indie, tam by byli mezi svými a na stejné úrovni. Nikdo je tady nedrží (jen naše vláda si hraje na humanisty ), ať je pustí kde chtějí, ale ať už se nevracejí, až jim dojdou peníze. Teď odpověď na tvou otázku: nechtěl bych být cikánem ( ne kvůli barvě pleti ), ale proto, že bych se za ostatní cikány musel jen stydět.

verka

A nevyjde to nastejno?

anonym

Kdyby jsme měli pušku s několika náboji, mohli bychom ji pak hodit do žita.