kubik!

Co je lepší?

Hormonální antikoncepce nebo nitroděložní tělísko? Obojí v případě, že ještě nebyli děti.

Odpovědi
marci1

Pro ženu, která ještě nemá děti, asi spíše hormonální antikoncepce. Nitroděložní tělísko až po dětech.

anonym

V každém případě o vhodnosti použití jakékoliv antikoncepce promluv se svým gynekologem.

Nuk nuk

Pokud ještě nemáte děti a v budoucnu je mít chcete, pak Vám gynekolog nejspíš nabídne hormonální antikoncepci. Má ovšem hodně možných vedlejších účinků. NIcméně tělísko se obvykle zavádí až ženám, které děti mají a už další neplánují. Výhodou nitroděložních tělísek je to, že existují i nehormonální druhy, které nejsou pro zdraví tak rizikové.

lota

To je otázka pro gynekologa. Mám za to, že moderní nitroděložní tělíska by měla být už méně riziková než HA, i pro bezdětné.