Co je kurtizána?

V našem jazyce asi nepříliš vhodná žena, ale ve Francii je to oslovení. Prosím, vysvětlit.

Nejlepší odpověď
tom004

Tak úplně prodejná žena to zas nebyla,ale časem............

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kur­tiz%C3%A1na

Další odpovědi
pusinka50

Vzhledem k tomu, že to je prodejná žena, pochybuji, že by takhle ženy ve Francii oslovovali, to sis asi špatně vysvětlil. V jednom francouzském městě Cesson-Sévigné zrušili oslovení „slečna“ – Mademoiselle a budou oslovovat pouze „paní“ – Madame.

anonym

Pusinka50, vím že zrušili oslovení slečna a bude pouze paní