Co je kreatinin? Jak a proc ho telo vyrabi? Jake jsou priciny nedostatku kreatininu v tele?

V mem tele je znizeny kreatinin, 49 umol/l. Jaka muze byt tomu pricina a jestli se to da nejak napravit?

Nejlepší odpověď
panenka

Kreatinin je metabolitem (anhydridem) kreatinfosfátu, který slouží jako zásobní zdroj energie pro svalovou práci. Hladina kreatininu v séru je poměrně stabilní, závisí na množství svalové hmoty, eventuálně na dietě (maso, masové vývary). Jeho volné propustnosti glomerulární membránou se využívá k ověření funkci ledvin (clearance kreatininu). Zvýšené hodnoty jsou spojovány s renální poruchou, chronickým zánětem, obstrukcí, fyzickým přetížením. Snížené hodnoty jsou při začínajícím diabetes mellitus, svalovou dystrofií, těhotenstvím.

Zdroj: http://www.la­boratorbila.cz/in­dex.php?code=re­cordDetail&id=76