franjo

Co je Kosovo?

Nejlepší odpověď
jjj123456789

Srbsko.

Další odpovědi
Nazdar Bazar

Je území na Balkánském poloostrově, o jehož postavení se stále vedou spory na mezinárodní půdě.
Podle své deklarace nezávislosti tvoří stát Kosovská republika. Většina demokratických států již samostatnou Kosovskou republiku uznala. Ostatní státy se v současné době k nezávislosti tohoto území vyjadřují.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­sovo

setapouch

Copak, Google je zrušený?

honza19hk

co takhle wikipedie. Je to „stát“ ovšem ne všechny země ho přijaly. Taky bylo dlouho ve válce. Viz válka v kosovu.

Boy 13

Autonomní republika.

silesnet

Stát

Agneta

Kosovo vzniklo srovnatelným omylem, jako když maďarské území dnes patří k jižnímu Slovensku.
V r.1998 čekal tehdejšího USA-prezidenta Clintona proces o „zbavení úřadu“ (protože lhal). Do procesu bylo už málo času (asi týden dva), a jedinou pomocí a vyjímkou by byl válečný stav…a tak se rychle hledalo, kde by se dalo bombardovat, a US vláda se rozhodla pro Miloševiče, který se právě zbavoval albánské národnostní menšiny v Kosovu – prostě vyháněl je, jako Češi Němce po válce, z jejich domovů.
Důsledkem bylo, že USA oddělili Kosovo od Srbska, a prohlásili jeho samostatnost, ale nedovolili připojení k Albánii.
Kosovo není samo životaschopné, asi jako kdyby se pro Cikány zřídil stát.
Tamní obyvatelstvo žije z daní EU, a platilo se tam od r. 1999 německou DM, a od r. 2012 eurem.
Doplňuji:
Opravuji: od r. 2002 se platí eurem, které každá kosovoalbánská rodina hojně dostává (jako v Česku cikánská), aby nemuseli emigrovat do Švýcarska – to je taky tak velká zem, jako Kosovo, ale s minimálním platem 90 000 Kč(málem…):DDD