co je koncese do 3,5 tuny

Nevím co je koncese do 3,5 tuny a jak se dá získat.

Odpovědi
Monika

V oboru dopravy je k mnoha činnostem třeba zvláštního úředního povolení nebo dokladu. Ty se v různých případech nazývají různě: povolení, pověření, oprávnění, souhlas, koncese, licence, osvědčení, průkaz atd. (zdroj: Wikipedie).
Jinak koncese obecně znamená povolení určité činnosti na určitém území.
Zřejmě se žádá na příslušném úřadu, podáním přihlášky na skládání zkoušek (nedůvěryhodný zroj).

playermaker

koncese byla potřeba dříve k provozování autodopravy, ale vstupem do eu je tato licence téměř nepotřebná a stačí jen euro licence a žl