VLV

Co je kapacita vodiče

Nejlepší odpověď
anonym

Elektrická kapacita je množství elektrického náboje ve vodiči s jednotkovým elektrickým potenciálem.
našla jsem na wikipedii,trvalo mi to 2 sekundy

Další odpovědi
Michal Kole

totéž co kondenzátoru, jen je jiný tvar 🙂

kondenzátor jsou 2 desky, mezi kterými je dielektrický /izolační materiál a jen jsou stočeny do sebe – svitkové kondenzátory, existuje jich víc.

jen ještě poznámka. dielektrikum a izolant se někdy zaměňují, ale každé má maličko jiný význam.

Hlada

Kapacitu mohou mít dva vodiče vůči sobě, ne samotný jeden. Je to parametr, který se uvádí třeba u koaxiálních kabelů, protože ovlivňuje přenos vyšších frekvencí. Zpravidla se udává v pF/m. Čím nižší, tím lepší.