annas

Co je kankán? V kterém hudebním díle poprvé zazněl?

V které době?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Je to francouzský tanec s výstředními a bujnými pohyby, druh zlidovělé čtverylky, vznikl po roce 1830 v Paříži, rozšířil se hl. po kabaretech, šantánech.
Poprvé zazněl v operetě Jacquese Offenbacha – Orfeus v podsvětí (premiéra 1858)

V které době? – obd. realismu, naturalismu, období přestavby Paříže, 1851 obd. císařství – Napoleon III.

Zdroj: Zdroj : tištěná encyklopedie, opereta- http://www.djkt-plzen.cz/reper­toar/muzikal/re­pertoar_orfeus­.php

Další odpovědi
quentos

jeho počátky se datují do 90. let 19. století. Poprvé se objevil v závěrečné figuře francouzského historického tance zvaného kvadril (quadrille). Jedná se o výstřední tanec s vysokým přednožováním.

Zamlada ho tančívala moje maminka.

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/Can-can