klumprt

Co je humánnější trest? 50 ran holí přes záda, nebo půl roku vězení?

A který trest byste si vybrali? Ten humánnější?
Doplňuji:
…který trest byste vybrali pro sebe, pokud byste byli odsouzeni a soudce by vám dal vybrat?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Pro pachatele nebo pro nás?

Pro pachatele zcela určitě to vězení, teplá strava, čistá postel, posilovna, televize, sem tam nějaký kroužek třeba keramika nebo akvaristika zadarmo, no hotové lázně.

Pro nás ty rány holí, neleze to tak do peněz.
Doplňuji:
Tak jasně že ty lázně:-)) Konečně bych se vyspala:-))

Další odpovědi
Hlada

Humánnější je vězení. Humanita v souvislosti s trestem mi ale nesedí. Vede k recidivě.

Mirdas

Zda se jedná o trest, těžko se dá mluvit o humánější alternatívě.
V jednom jste odcizen od svého okolí, u druhého zmlácen holí přes záda ( bez zdravotních následků ? ).
Ovšem tresty jsou od toho, aby lidem páchající trestnou činnost vůči svému okolí rozhodně nevyhovovalo a tak je odrazovali od další činnosti.
U nás je tomu bohužel naopak. Lump pyká skoro v blahobytu, zatímco oběti trpí po celý život a úřady jim ten život ještě strpčují místo toho, aby tomu bylo naopak.

talka

Jsem proti fyzickým trestům – u nás doufám neexistují!

ivzez

Vzhledem k tomu,
že 50 ran by téměř jistě znamenalo smrt,
mi přijde vězení humánnější …

(Rány holí nebývaly symbolické.)

Kelt

50 ran dostaneš hned a máš pokoj. Ale když nevíš, kdy budeš potrestán a žiješ v nejistotě., tak se ti to asi nebude líbit. Stejné je to s těmi tresty ve vězení. Nevím, jak si to představuješ. Když budeš sedět půl roku, občas televize, někdo za tebou přijde, nějaký úklid atd, dobré jídlo, tak se ti to bude líbit. Ale taky můžeš se bát usnout, aby tě někdo neznásilnil, nezabil. a každou chvíli po patnácti minutách se budeš muset hlásit dozorci. Tak se ti to asi líbit nebude. Podívej se na filmy Kriminál Stallone, nebo Doznání, nebo Chrabě Monte Christo . Když si myslíš, že by pro tebe bylo skvělé být někde jakoby v hotelu, nebo někde na galejích, kolem se pohybují švábi, krysy a pod.

arygnoc

bohužiaľ sú medzi nami jedinci, ktorí rozumejú iba tej bitke, slovo im nestačí.
som za telesné tresty a to i na školách.

u úplne jasných deliktov by som bol aj za odťatie rúk, oslepenie (trest má byť trest) – a nech sa stará rodina, ktorá takého zmetka vychovala, teda bez nároku na korunky od štátu.
ale hovorím – musel by to byť jasný prípad (prichytený/á pri čine).

basy by som zrušil, otvoril v ostrave zasa bane, nehnal to tam a nepustil na svetlo. ak sa nevyťaží toľko a toľko uhlia, žranica nebude.

bože, ako ja nenávidím týchto parchantov …

petra15

A co s zalovníckem jjj123456789 ?
Protáhnout zadkem koprivu ?:-)xD