Radomír.cz

Co je horší, zelený, nebo šedý zákal?

Oči

Nejlepší odpověď
Questman

Posuď sám
http://ona.id­nes.cz/obrazem-jak-vidi-svet-lide-s-ocnimi-vadami-f1b-/zdravi.aspx?c=A111207­_101821_zdravi_pet

Další odpovědi
anonym

„Horší“ je zelený zákal – v podstatě neléčitelný, šedý lze snadno operativně odstranit.

mosoj

Zelený. Je nevyléčitelný , pouze se léky zpomaluje jeho progrese.

Šedý se dá operovat výměnou nitrooční čočky téměř kdykoliv. Dnes to dělají již i ambulantně !!

marci1

Nelze říci, který je horší. Zelený zákal se musí začít včas léčit ( kapkami ) a šedý včas operovat. U obou hrozí ve velmi pokročilém a neléčeném stádiu slepota.
Zelený zákal je „zákeřný“ v tom, že člověk nemá problémy, nic ho nebolí a vidí dobře. Zjistit se dá jen změřením nitroočního tlaku. U šedého zákalu, který bývá většinou u starších lidí, již problémy s viděním jsou. Člověk vidí jako by v mlze.