Co je horší, osvobodit vraha pro nedostatek důkazů nebo odsoudit nevinného, když důkazy ukazují na něho?

Nejlepší odpověď
bolak

Odsoudit nevinného je asi horší, podívej se:

  1. Osvobodit vraha = pachatel na svobodě
  2. Odsoudit nevinného = nevinný neprávem ve vězení + skutečný pachatel stále na svobodě

V obou případech zůstává pachatel stále na svobodě, ale v druhém případě je navíc zmařen život nevinného člověka, pokud se jedná o doživotní trest, nehledě na následky které to bude mít pro nejbližší okolí neprávem odsouzeného, což znamená devastace dalších x životů.

Další odpovědi
anonym

Rozhodně je horší odsoudit (potrestat) nevinného…
Nejenomže nepotrestáš přestoupení zákona (tedy pachatele), ale uděláš další bezpráví…

Nevíteto?

Určitě odsoudit nevinného.

Drap

Zálerží na tom jak se na to díváš. Odsuzují zase jen lidé. Záleží i na nich jak se vyrovnají se svým svědomím.

Mc Merkurion

ono z jakého úhlu pohledu se to veme: obviněný x oběti,spíš by to chtělo zjistit,proč je nedostatek důkazů

arygnoc

myslím, že ku správnej odpovedi prídete, keď vás ako nevinného odsúdia a zavrú, prípadne (v niektorých krajinách) popravia.