kamila44444

co je horší, nebo tělu více nezdravé?

co je horší? Slané, jako jsou bramburky, burákové máslo, oříšky atd a nebo sladké (př. nutella, buchta, lízátka) ?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je všeho s mírou, tak nic z jmenovaného nelze označit za nezdravé nebo škodlivé. Pokud však se jedná o pravidelnou konzumaci, tak je škodlivé vše.

Další odpovědi
Bedy

To nelze jednoznačně říct.

Lol*

To nejde jednoznačně určit. Zjednodušeně – Slané – ledviny / Sladké – cukrovka, obezita

arygnoc

„jako jsou bramburky, burákové máslo, oříšky atd“ – nie ani tak samotná soľ je škodlivá (tú telo dokáže rýchlo vyplaviť), ako ostátné prísady (éčka)

„nutella, buchta, lízátka“ – cukor (sacharidy) je v dostatočnej miere v bežných potravinách, jeho nadmerná konzumácia je určite škodlivá. O éčkach ani nehovorím.

mierne užívanie obojeho nie je na škodu, jednostranná strava určite škodlivá je.
užívajte oboje príležitostne ako mls, ako odmenu, nie ako bežnú stravu.
Neodmeňujte sa denne, natož niekoľkokrát denne.

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne­.php?book=e&do­taz=%C3%A9%C4%8Dka

marci1

Nezdravé je oboje. Nejlépe je slané i sladké co nejvíce eliminovat a naučit se minimálně solit, hodně posolené potraviny nejíst a cukr také jen ve velmi malém množství.