Lgee

Co je hemoglobin?

Našel sem to na pastice Kostelecké uzeniny …

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Hemoglobin je červený transportní metaloprotein červených krvinek obratlovců a některých dalších živočichů.
Asi paštika obsahuje nebo může obsahovat krev.

Další odpovědi
Drap

Hemoglobin je červený transportní metaloprotein červených krvinek obratlovců a některých dalších živočichů. Hlavní funkcí hemoglobinu je transport kyslíku z plic nebo žaber do tkání a opačným směrem odstraňování oxidu uhličitého z tkání do plic. V aktivních erytrocytech savců hemoglobin tvoří 35 % obsahu. Průměrné množství hemoglobinu v jednom erytrocytu je 28–32 pg.

Zdroj: wifi