herec147

Co je FPS?

Chtěl jsem se zeptat co je to FPS?

Nejlepší odpověď
brillant

Zkratka FPS může označovat:
střílečka z pohledu první osoby (First-person shooter) – žánr počítačových her
snímková frekvence (Frames Per Second) – počet snímků za sekundu
stopa za sekundu (Foot Per Second) – jednotka rychlosti

http://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=FPS&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Další odpovědi
Poklička

Frames Per Second to česky znamená Obrázků za vteřinu. Čím vyšší tím lépe ale PC to při nahrávání nemuzí zvládat a může se to video sekat.

Michal Kole

Anglická zkrtka znamenající frame per second

česky obrázků/za sekundu

Je to hlavně v PC hrách, a číslo znamená, kolikrát se ti na monitoru překreslí hra.

Nebo též jinak

stiskneš sipku pro pohyb v před a postavička se ti posune o nějakou vzdálenost na monitoru kupředu, a aby jsi měl postavičku vepředu tak se musí „obrázek“ scény např. nějaké podzemí pklus postavička překrsslit, aby to odpovídalo realitě a .

Minimum ve hrách jecca 25, protože lidksé oko vidí pohyb pokud se scéna překreslí minimálně 25× za sekundu

Určitě jsi si všiml v letákách s televizemi že televize je 100 Hz

To znamená, žeta televize má 100 fps tedy, že během sekundy se ti televze zobrazí 100 obrázků (ve skutečnosti je to maličko jinak, ale pro pochiopení je to dobrý příklad.)