Pepa50

Co je etika podnikání a profesní čest

Odpovědi
kelley

To jsou synonyma pro slušnost a poctivost.
Doplňuji:
…a je velmi smutné, když se někdo musí ptát, co to je ☹

suaeda

Dnes to mnohým živnostníkům a podnikatelům chybí. Ve jménu rychlého zbohatnutí a žití si nad poměry jde vše stranou. Pamatuji si, když se u nás začátkem 90 let rozjíždělo podnikání jak je kritizovali doživší živnostníci z první republiky.
Ale nejsou všichni stejní – najdou se čestné vyjimky.

ponovotny

to myslím bylo v nějaké pohádce ;)

  • etika podnikání je snaha, aby se kšefty hrnuly a přitom pokud možno při kontrole nebyl průšvih.
  • profesní čest je něco co praktikujou samurajové

karfigol

To, že bude člověk poctivý k zákazníkům i dodavatelům a bude včas platit faktury. To se týká asi i povinností vůči státu, ale pokud někoho unavuje platit daně, má možnost si s http://www.za­lozenioffshore­firmydubai.cz/ založit firmu v Dubaji a tomuhle se vyhnout