Avatar uživatele
Registrovaný

Co je endokrinologie?

Chtěla bych vědět, čím se endokrinologie zabývá-dcera má zánět štítné žlázy a byly jsme odeslány na endokrinologii.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Endokrinologie je odvětví medicíny zabývající se diagnózou a léčbou žláz s vnitřní sekrecí. Mezi tyto žlázy patří například nadledviny, pohlavní žlázy, podvěsek mozkový (hypofýza), štítná žláza, příštítná tělíska a slinivka břišní. Jsou to žlázy produkující hormony.

Endokrinologie zkoumá endokrinní systém, což je systém žláz s vnitřní sekrecí. Složitá soustava navzájem funkčně propojených orgánů, která výraznou měrou ovlivňuje většinu dějů v lidském organismu. Endokrinní žláza je žláza s vnitřní sekrecí, která nemá vývod a své výměšky (hormony) vylučuje přímo do krve. Nejdůležitějšími žlázami jsou podvěsek mozkový, štítná žláza, příštítná tělíska, nadledviny, pohlavní žlázy, Langerhansovy ostrůvky slinivky břišní a v současném pojetí se do endokrinního systému zahrnují i další orgány, např. mozek a ukazuje se, že je výrazně svázán i s dalšími systémy – zejména nervovým a imunitním. Tyto žlázy tvoří hormony, kterých v důsledku poruchy mohou tvořit buď málo nebo naopak nadbytek. Podle toho pak vznikají příznaky ze zvýšené či snížené funkce.
Podle Wikipedie

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Je to medicínské odvětví zabývající se léčbou žláz s vnitřní sekrecí.

Zdroj: Wickipedia


Avatar uživatele
Stříbrný

To je nauka o žlázách s vnitřní sekrecí.Štítná žláza produkuje hormony do těla vaší dcery.A protože je uvnitř těla,je to žláza s vnitřní sekrecí a tou se zabývá endokrinologie.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.