Koppik116

Co je elementární síla? A kdo je elementár? 🙂

Děkuji za názory 🙂

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Asi síla vyvozená eolemntárními elektrickými náboji (elektron, proton).
Výpočet dle colombova zákona.

Další odpovědi
arygnoc

elementární síla je živel – zem, voda, vzduch, oheň.

elementárové – jsou to bytosti tvořené pouze jediným živlem (člověk je tvořen všemi čtyřmi (dle Fr. Bardona pěti) živly) a znají je všechny esoterní kultury : staří Egypťané je nazývali " afrity ", Peršané " dévy " (s tímto názvem se setkaváme i v knize Putování duše – Peter Richelieu), Indové " bhutas " a " davas " atd.
Dělí se podle živlů na čtyři základní třídy:

gnómové – duchové země

salamandři – duchové ohně

undiny,nymfy – duchové vody

sylfové (sylfy) – duchové vzduchu …

více na http://reociti­es.com/Area51/qu­adrant/7040/e­lemr.htm

eLx

Elementární síla = síla elementů, přírody. Elementár je duch, ovládající jeden z elementů (voda, země, vzduch, oheň)… :)