Co je editace?

Mám zájem o informaci co je editace?

Nejlepší odpověď
annas

Editace = příprava, zpracování a úprava textu k tisku
Doplňuji:
Zase někdo naděluje palce za správné odpovědi. Byla jsem dřív než ostatní. Závist?

Další odpovědi
mosoj

Editací se nazývá úprava textu, nebo obrázku v příslušném programu. Kdykoliv měním již napsaný text nebo upravuji obrázek, fotku a pod. nazývá se to editací.
Doplňuji:
Když je edice jenom úprava textu. Proč se
program na úpravu obrázků nazývá obrázkový edeitor nebo fotoeditor ?

Miroslavst

Jednoduše řečeno je to vše co se upravuje-edituje.

GangstaHelper

A do třetice všeho dobrého : Editace = výroba a úprava (obecně)

Editovat se dá takřka cokoli: Videoklip, písnička, mapa do hry, datový soubor, text, obrázek, kód programu … A s nadsázkou třeba když zkracujete kalhoty, dalo by se říct, že je editujete (ale to už je trochu ujeté)

panenka

EDITACE-je to příprava,zpracování a úprava textu k tisku

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.uzdroje.com/?s=e­ditace

mosoj

Koukám, že tady jde jen o palce. Pravda je až na posledním místě.