Co je edge?

Nejlepší odpověď
rynek878

Slovo EDGE (dalo by se i přeložit z angličtiny jako „ostří“) je vlastně zkratkou pro termín „vylepšená propustnost pro globální evoluci“ (Enhanced Data Rates for Global Evolution existují i jiná vysvětlení zkratky, ale toto je nejvíce užívané), a spočívá v použití jiné modulace pro datové přenosy z mobilu (pojem „modulace“ znamená způsob přenosu dat na frekvenční vlně).

link.

Zdroj: http://www.in­ternetprovsechny­.cz/tech.php?ts=ED­GE&cid=111

Další odpovědi
hanulka11

jednoduše řečeno je to vysokorychlostní připojení

jendahun

V praxi to znamená: pokud telefon má jenom GPRS, nestojí většinou připojení na net za nic.Je to závislé asi na množství připojení právě v tom momentě a mám pocit,že na to má vliv i počasí.EDGE je znatelně rychlejší,ale některé telefony ho nemají.Například některé Sony Ericssoiny.Rychlej­ší je 3G, ale to je zatím jen ve větších městech.Pokud chci telefon na prohlížení internetu,volím minimálně EDGE,ideální 3G.To platí pro připojení na net přes operátora.Existuje ještě možnost na net přes WI-FI.