Uzumakyeli

Co je důležitější pro člověka?Mozek nebo srdce.

Nejlepší odpověď
anonym

Mozek má každý, ale rozum málokdo.

Další odpovědi
Bedy

K bezproblemovemu zivotu je nutne oboji. Sice srdce se podarilo nahradit, ale dotycny tu zas tak moc dlouho nepobyl, ikdyz je to veliky uspech nasich lekaru. Uvidime za par let.

Tw!st

oboje nutně potřebuješ ale myslím že mozek protože kdesi v čr už žil chlap s jakousi pumpou v těle která mu nahrazovala srdce. vydržel s tím několik měsíců

huxa

mozek, srdce se dá transplantovat, nahradit za umělé, dokonce jsem i slyšel o „pěstování“ nového, pomocí tvarování svalů.

iceT

Člověk nemůže fungovat,pokud mu jedno nebo druhé chybí.I když člověk mající srdce se mnohdy chová jako by srdce neměl,vždy záleží na tom,co si kdo vybere,jak bude jednat.Pokud např.žena bude milovat sígra,co ji třeba mlátí,tak sice má srdce,ale nemá mozek,jinak by od takového chlapa z fleku utekla.
Jiný případ je když člověk využívá svůj mozek na 110% pro svůj prospěch,ale nemá nikoho,s kým by se podělil a hrabe si jen na svém písečku,tak sice má mozek,ale postrádá srdce.Takže je to tak napůl,prostě člověk potřebuje oboje k ideálnímu fungování.Myslím v životě jako v celku,ale v momentě,kdy o srdce člověk o srdce přijde nebo je poškozeno,člověk umírá a mozek jako tak je mu na nic.S mozkem to bude obdobné,ovšem bezmozků,co v lebce mají cosi,co se mozkem nazývá je všude hafo.

anonym

Co by sis vybrala, kdyby šlo o Tebe? Bez funkčního srdce člověk umírá. Bez funkčního mozku nežije.
Není ta otázka zbytečná? Sama určitě odpověď znáš. Tady nepomůže dělat filozofické rozbory. Lidské tělo prostě potřebuje mít v relativním pořádku všechny orgány. Když se něco porouchá, nastává řetězová reakce, jak postupně organizmus přestane fungovat. Přijde kolaps a konec. Je lhostejné, zda srdce přestane bít a mozek si to ještě stačí uvědomit. Nebo zda mozek přestane fungovat a jako poslední vyšle impuls srdci, aby přestalo bít. Zvrátit takový stav mohou přístroje. Ale na jak dlouho a k čemu to potom povede?
Když zemřel strýc, sestřenice tak vyváděla, že ho nakonec oživili. Mozek byl ale dlouho mimo a tak i ten poslední rok strýcova života nestál za nic. Někdy je třeba přijmout a respektovat to, co je v našich životech nezvratné.

Tom20

Určitě si myslím,že mozek,protože srdce se dá nahradit transplantací nebo umělým srdcem,mozek určitě ne a je v něm naše osobnost.
Pokud to myslíš v metafoře ve smyslu rozumu a citu,tak to je podle toho,jak se to vezme.Cit je pěkná věc,avšak někdy dosti neužitečná,rozum zase užitečný jest,ale někdy se nám jednat podle něho nemusí líbit :D

Urry

Obojí je důležité stejně, protože ani bez jednoho žít nelze