Fun1k

Co je důležité vědět o goniometrických funkcích? PROSÍM RYCHLE

Můžete mi prosím někdo říci, co je důležité vědět při výpočtech goniometrických funkcí, jaké vzorečky jsou nejdůležitější a jak je zvládat, aniž bych se z toho zbláznil? Paměť nemám vůbec dobrou, tak spíš co je nejůležitější a snadno pochopitelné? Díky

Nejlepší odpověď
annas

Je tolik stránek, na nichž jsou funkce vysvětleny i s postupy. Třeba pomůže jedna z nich:
Jinak stačí zadat do Google goniometrické funkce. Je třeba pochopit vztahy v pravoúhlém trojúhelníku.

Zdroj: http://artemis­.osu.cz/mmmat/tx­t/sm/gon.htm

Další odpovědi
Michal Kole

Vzorečky se dají nalézt v matematicko-fyzikálních tabulkách.

mosoj

Všechny.
Nevím na jaké úrovni to potřebuješ. Nauč se nejdřív řešení pravoúhlého trojúhelnika a později třeba kosínovou větu – prosím kosínovou – nikoliv kozinovu větu.

led

V každom prípade treba poznať aspoň Pythagorové nohavice, prepáčte Pythagorovú vetu.