jikus

Co je důležité pro ČOI?

Budu otevírat prodejnu dámských oděvů.Co bych měl mít v obchodě,abych se případně vyvaroval finančních sankcí od ČOI?

Odpovědi
mojitek

To se spis zeptejte na urade,tam Vam nejake udaje daji k nehlednuti.Ale mel by tam byt splach.zachod pro zemestnance,u­myvadlo s tekouci vodou+ papir.uterky na osuseni rukou,na vchod.dverich viditelne umisteno info o oteviraci dobe a jmeno odpovedneho vedouciho a ceny na zbozi.. asi jeste neco,ale to uz nevim
PS : to je pravda,ale stava se,ze COI,nebo nespokojeny zamestnanec muze podat info hygienikum ohledne hyg.zarizeni…nekdy se to stava

Miroslavst

Tak ani záchod, ani umyvadlo ČOI-Českou obchodní inspekci nezajímají.
Jediné, co ji zajímá je skutečnost zda prodáváte poctivě, nešidíte zákazníky a z toho plyne, že zboží musí být řádně označeno cenou, musíte mít k nahlédnutí nabývací doklady od zboží, musíte mít k nahlédnutí složení výrobků (ve vašem případě z čeho se oděvy skládají-značky a symboly) a vysvětlení k těmto symbolům.
Zda doklady, které vystavíte při prodeji odpovídají předpisům. Zda je zboží řádně skladováno. Měl byste mít i reklamační řád na viditelném místě.
Ale jak jsem uvedl na začátku nejpodstatnější je označení zboží cenou a za tuto cenu prodat a nešidit.