hohokoko

Která je druhá největší hora ČR?

za všechny odpovědi děkuju

--
co je druhá největší hora Čr

Nejlepší odpověď
anonym

Hromada kamení.

Další odpovědi
marci1

http://www.strejda-google.cz/#druh%C3­%A1+nejvy%C5%A1%C5%­A1%C3%AD+hora+v+%C4%8CR

ivzez

Podle mne by ses měla ptát na výšku, nikoliv na velikost…

Odpověď najdeš ve své učebnici zeměpisu,
v poznámkách z hodiny, na mapě ČR, …

Napiš sem svou odpověď, zkontrolujeme ti ji.

scratcher92

Luční hora (1555 m) v Krkonoších.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_tis%C3%AD­covek_v_%C4%8C­esku

anonym

Už jsem to sem dnes jednou vkládal,ale někdo to smazal.
Luční hora.

  1. Sněžka 1 603 m Krkonoše
  2. Luční hora 1 555 m Krkonoše
  3. Studniční hora 1 554 m Krkonoše
  4. Vysoké kolo 1 509 m Krkonoše
  5. Praděd 1 492 m Hrubý Jeseník
  6. Stříbrný hřbet 1 490 m Krkonoše
  7. Violík 1 472 m Krkonoše
  8. Vysoká hole 1 465 m Hrubý Jeseník
  9. Malý Šišák 1 440 m Krkonoše
  10. Kotel 1 435 m Krkonoše
  11. Králický Sněžník 1 424 m Králický Sněžník
  12. Keprník 1 423 m Hrubý Jeseník
  13. Zadní planina 1 423 m Krkonoše
  14. Harrachovy kameny 1 421 Krkonoše
  15. Mužské kameny 1 417 m Krkonoše
  16. Dívčí kameny 1 413 m Krkonoše
  17. Svorová hora 1 411 m Krkonoše
  18. Zlaté návrší 1 411 m Krkonoše
  19. Růžová hora 1 396 m Krkonoše
  20. Velký máj 1 386 m Hrubý Jeseník
  21. Plechý 1 378 m Šumava
  22. Vozka 1 377 m Hrubý Jeseník
  23. Luzný 1 373 m Šumava
  24. Velká Mokrůvka 1 370 m Šumava
  25. Malý Děd 1 368 m Hrubý Jeseník
  26. Jelení hřbet 1 367 m Hrubý Jeseník
  27. Blatný vrch 1 367 m Šumava
  28. Liščí hora 1 363 m Krkonoše
  29. Boubín 1 362 m Šumava
  30. Trojmezná 1 361 m Šumava

Lamalam

Odpověď na původní otázku „co je druhá největší hora ČR“ zní kupa.

ninja545

Si to najdi na wiki.

Lamalam

Po úpravě otázky ztratila skvělá barbakanova odpověď jiskru.

annas

Původní verze je v doplnění. Takže barbakanova odpověď dává smysl. Kdo chce pochopí …

annas

Nahlásiíla jsem odpověď Jugara a uživatele scratcher92 . Tazatelce jsem už včera napsala, že jde o DÚ, který je důvodem k nahlášení.
Podle pravidel se zde DÚ neřeší.

Měli bychom být ale jednotni.

anonym

Jak to můžeš vědět,že je to domácí do riti-

anonym

Zajímavé je, že jsi otázku upravila tak, že to zní jako domácí úkol?!

annas

Kopíruji do doplnění vždy původní otázku, Nevšimla jsem si, že upravoval quentos. Ale i tak z použití chybného zájmena bylo jasné, že jde o DÚ.
Jindy to není bohužel jednoznačné, dotaz je náročněiší.

Ale i z „nedotazu“ bylo jasné, že si tazatelka usnadňuje situaci.

Lamalam

Co když původní verze dotazu skutečně zněla na to, co je druhá největší hora? Z geomorfologického hlediska má takový dotaz smysl. Může se jednat o kužel, kupu, tabuli, bradlo, vrásu, hřbet, suk atd. Možná by bylo dobré při úpravách postupovat s větším citem.

Emefej

Tazatelka neobratně opsala zadání domácího úkolu, o nějaké geomorfologii nemá tušení. Ona nutně potřebuje znát název druhé nejvyšší hory, její geneze a morfologie jí nezajímá.

annas

Tázací zájmeno „co“ není z pohledu CJL správně použité ani v případě, který uvádíte.

„Možná by bylo dobré postupovat s větším citem“ při rozlišování významu zájmem: který, jaký, co.

annas

Původní otázka je v doplnění, takže obě varianty mají platnost.

anonym

To máš pravdu, Annas, jednotní, ale u všeho, nejen u DÚ. 🙂