co je dražební jistina

K čemu slouží dražební jistina a jestli se mi vrátí když u dražby neuspěji.

Odpovědi
jkjk

Drazebni jistina slouzi jako pojistka, ze to drazitele opravdu mysli s drazbou vazne. Pokud nevyhrajete, bude Vam vracena. Pokud vyhrajete, bere se jako prvni cas splatky ceny. Pokud byste vyhral a nechtel zaplatit, tak si prave z drazebni jistiny odectou naklady na drazbu (a moznou pokutu.

kenyrts

dražební jistina:
Dražební jistota
podmínkou účasti dražby je složení peněžních prostředků nebo bankovní záruky, jejíž výši a termín, do kterého musí být složena dražebníkovi, stanoví dražební vyhláška. Nevydraží-li účastník dražby předmět dražby, je dražebník povinen dražební jistotu bez zbytečného odkladu vrátit účastníkovi.