mosoj

Co je drážďanský kodex ?

Prý předpovídá „konec“ světa také na 21.12.2012.

Jinak koncem světa se nejspíše rozumí dramatická změna podnebí, která se již jednou s mayským kalendářem kryla.
Doplňuji:
Jak pro koho. Ty tvoje vypočítávat nebudu, je to ztráta času.

Nejlepší odpověď
annas

Jisté je, že v Drážďanském kodexu vědci magické datum 21. 12. 2012 nenašli. Je vytesáno pouze na jediné stéle v mexickém mayském městě Cobá.

Drážďanský kodex je vlastně kalendář a mýty o bozích. Do Drážďan ho roce 1739 přivezl knihovník Johann Christian Götze jako dar pro kurfiřta Augusta III. Dárce je dodnes neznámý.

V dnešní době mayský rukopis budí velký rozruch, protože podle řady lidí kalendář Mayů končí datem 21. 12. 2012, kdy má nastat konec světa. Podle odborníků to však není reálné, kalendář Mayů je totiž kruhový a datum se tedy dá interpretovat i jako nový začátek. Navíc mayské hieroglyfy dodnes nebyly plně rozluštěny.

Zdroj: http://usti.id­nes.cz/v-drazdanech-vystavuji-rukopis-mayu-na-svete-existuji-pouze-tri-phq-/usti-zpravy.aspx?c=A120227­_1739707_usti-zpravy_oks

Další odpovědi
anonym

Já bláhově myslel,že to bude něco k žrádlu a ono to je ........ovina

mosoj

Že to je v sekci jídlo, za to poděkuj adminům, nehodlám pořád přepisovat jejich stupidní nápovědu.
Dále jim zadej návrh na rozšíření sekcí o sekci „žrádlo pro barbakana“ pak to tam možná zařadím.

anonym

Co se vztekáš.Svátky a ty jsi tak popudlivý?