kataousek

Co je Divadelní inscenace ?

Co je Divadelní inscenace ???

Odpovědi
Michal

Divadelní inscenace,to je převední nějakého námětu,knihy,báchor­ky, do divedelní podoby, to jest úprava dialogů a následné insceno vání na jevišti:ty přijdeš z prava,vy milostivá z leva a koketně se usmívá te.Začíná hrát sladká huba lidovou píseň. Potom se scéna pro jednotlivé části hry to jsou obrazy nasvítí a je, v hrubých obrysech ,divadelní inscenace připravena k provedení.

HOMER

Divadelní inscenace v teatrologii označuje umělecké dílo, kterým je organizace, partitura jednotlivých divadelních představení. Nejde tedy o konkrétní odehrání divadelního představení, ale o jeho předlohu, která se vyskytuje v mysli všech zúčastněných a je jakousi „ideální“ představou o právě probíhajícím představení. V obecné češtině však tento termín s termínem divadelní představení splývá a rozumí se obojím to samé.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Di­vadeln%C3%AD_in­scenace