Co je dipoziční právo k běžnému účtu

Dobrý den, potřebovala bych poradit kde a jak seženu dispoziční právo k mému účtu pro svého přítele.Potřebujeme to doložit k půjčce a účet mám u české pošty a oni neví jak udělat dispoziční právo.Můžete mi někdo prosím poradit?Děkuji

Nejlepší odpověď
dudu

Zajděte s přítelem na ČP, tam předložíte oba dva OP a vyslovíte svoje přání. Přítel podepíše podpisový vzor, rozhodnete se jestli s účtem budete disponovat samostatně nebo oba současně a podepíšete dokument, kde k úkonům zmocníte přítele a on podepíše, že zmocnění příjímá. To je vše a ani to nebude bolet.

Další odpovědi
standa

Vzpomněl jsem si, že jsem před časem na tuto otázku již odpovídal…, tak se kdyžtak mrkněte do zdroje

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dispozicni-pravo

annas

Vy máte radit pracovnici pošty, jak zřídit dispoziční právo k účtu? To by si pracovnice měla zjistit sama.
My máme účet v bance. Manžel a já jsme přišli do banky s občanským průkazem, pracovnice s námi vyplnila formulář, podepsali jsme a hotovo.