mosoj

Co je crop faktor a jak se vypočte?

Také rádi fotíte ?
Doplňuji:
Nechci odkazy. Chci konkrétní odpověď.

Nejlepší odpověď
kropitko

taky jsem to nevěděla-ten odkaz nefunguje,nevím proč,tak zkuste www.digimanie.cz

Zdroj: http://wwwdigi­manie.cz/art_doc-.26BCD70029A58B71C125744­F002D0A5D.html

Další odpovědi
anetadela1

Ráda fotím pro svojí potřebu, tzn. že nikde nevysedávám a nečekám na příležitost, protože na to nemám nervy. Ráda fotím moje děti, zvířata a jednou na dovče jsem s foťákem honila krásnýho motýla, ale to je tak všechno :D

anonym

Koeficient, kterým se přepočítává ohnisková vzdálenost, jakou jakou by měl objektiv se stejným zorným úhlem na kinofilmovém fotoaparátu.
Digitální zrcadlovky mají většinou takzvaný ořezový faktor(crop faktor). Je to způsobeno rozměry snímacího čipu.
Ať už máte jakýkoli objektiv, chová se jako by jeho ohnisková vzdálenost byla vyšší. Nebo lépe řečeno zobrazovací úhel se sníží. To je výhoda při použití teleobjektivu. Pokud si koupíte 300mm objektiv a on se chová jako 450mm, považujete to za výhodou.
Drahé zrcadlovky ale mají někdy full-frame snímač. Ten je stejně velký jako políčko kinofilmu a proto 300mm zůstává 300mm.