Co je cizma?

Nejlepší odpověď
1popelka1

V souvislosti s jídlem slyším tohle slovo poprvé…
Jinak cizma je slovensky – čižma = vysoká bota (holínky)

Už jsem našla odpověď:
CIZMA je zelenina
patří mezi základní suroviny syrské kuchyně

viz: http://www.fo­odex.cz/cz/ho­tova-jidla-a-gastronomicke-doplnky/hotova-jidla/salaty/cous-cous-salat-s-testovinami-a-kurecim-masem

http://www.las­t.cz/syrie/sy­rie/za-krasami-syrie/4466872?pr­idano=1

Další odpovědi
ReHu

cizrna
luštěnina
Druh luštěniny, která je podobná hrachu. Je však větší a chutnější. Zrna jsou větší, kulatá, a žlutá až žlutohnědá. Chutná lehce oříškově.

Cizrna je známá především ve Středozemí a také je tam s oblibou používaná. Na světovém trhu zaujímá místo hned za sójou, fazolemi a hrachem.

Obsahuje bílkoviny, vápník a další důležité minerály.

Připravují se z ní nákypy, dušené pokrmy a polévky. Snad nejznámější pokrm je středomořská kaše Hummus (Homos). Cizrna se upravuje stejně jako sója a také se z ní vyrábí mouka.

flodur

CIZMA-to slovo v češtině nic neznamená.Není to nic.