Šmoulinka96

Co je cílem EU?

Nejlepší odpověď
hanulka11

http://www.sa­git.cz/pages/le­xikonheslatxt­.asp?cd=156&typ­=r&levelid=eu_021­.htm

Další odpovědi
SajmonModer

Jóóóóóóóó holka, to neví nikdo! Možná vytunelovat i ty nejchudší!

anonym

Zlikvidovat lidi s postkomunis­tických zemí,v jejich zemích udělat šrotiště,smetiš­tě,odbytiště jídla,které nežerou ve staré 12 – tce ani prasata.Zlikvidovat zemědělství,les­nictví,prostě veškerý průmysl a z našich lidí udělat levnou pracovní sílu!

led

To isté čo bolo cieľom EHS a RVHP

Dom Tailor

Zotročit lidstvo, není to očividné? 😁

Já...

Velmi ZJEDNODUŠENÉ řečeno:

zákl.myšlenkou a jedním z hlavních cílů bylo UČINIT EVROPU V RÁMCI CELOSVĚTOVÉ EKONOMIKY SILNĚJŠÍ (v duchu rčení „v jednotě je síla“).

Takovou Evropskou variantu Spoj.států amerických. Síla spočívá v jednotné standardizaci uvnitř EU a hlavně v jednotném postupu vůči ekonomickým gigantům a jejich stále sílícímu vlivu ve světě na úkor „starého kontinentu“ – tehdy to byly USA a Japonsko (vč. tehdejších nastupujících asijských „tygrů“) a strategické země OPECu (organizace zemí vyvážejících ropu).

Tento původní cíl – dá se říci – se podařil. Slovo sjednocené Evropy má v globálním světě sílu a počítá se s ní. Dnes už je cílem především integrace do „velké“ Evropy a standardizace ve všech ohledech – možných i nemožných. Z toho pak vyplývají ty mnohé absurdity, které tak kritizujeme, např. zakřivení okurky, velikost a barva banánu či cibule, event. nesmyslný zákaz prodeje utopenců v hospodě…

insolventni

Sjednotit evropu chtělo mnoho vládců.naposled pod hákovým křížem,,ale naštěstí se,jim to nepovedlo,,no myslím,,že rakousko uhersko,,to je to co je dnes,evropa ,ve větším měřítku,jen nám Brusel moc diktuje a to je jako když Víden diktovala,,nelze si vybrat,,