T_u_k_y

Co je charakter a odkud se bere?

Mé teorie:

  • charakter manipuluje s inteligenci
  • inteligence taky manipuluje s charakterem ale opravdu málo
  • emoce mají největší vliv na charakter
  • maximální změny v charakteru se dá docílit vědomě pomocí inteligence (síly myšlení) v kombinaci s emocemi
  • je dost pravděpodobné, že předpoklad k charakterním vlastnostem je předán geneticky
  • největší vliv na charakter dospělého člověka vyvinuli rodina, nejlepší přátele a vnější vlivy společnosti pokud byli dostatečně silné

Nejlepší odpověď
anonym

Bohužel – jedinec, kterýžto o psychologii zhola nic neví, by se neměl snažit vymýšlet odborné komunikáty. Charakter úzce souvisí s psychikou. Jedná se tedy o souhrn fyzických a psychických jevů. Konkrétně o juxtapozici chování vůči hmotnému projevu. Kupříkladu chorý člověk se bude cítit mizerně pokud nemá odolnou psychiku, pak tedy bude podrážděný, … Existují spektra vlivů, přičemž nelze definovat jednotné měřítko. Inteligence se v obecném pojmu dá vzít leda jakožto žvást. Souhrnem inteligence totiž nemůže být žádný průměr, či co. Kupříkladu emoční inteligence je propojená s inteligencí logickou. Ovšem logická inteligence nezávisí na morální. Atd. Charakter dokonce utváří i spánek – sny, délka REM fáze, délka PREM fáze, délka AREM fáze, … Až teprve s pojmem sugestibilita jedince lze uvažovat nad ovlivňováním psychikou (charakterem) druhých. Například u mne jest téměř nulová. Ovlivňuje nás i třeba jen tlukot srdce – arytmie, dlouhý QT interval, tlak, tep, … Měl-li bych tu vysolit traktát, udělám to. Ovšem pochybuji, že by to kdo četl. Zkrátka neexistuje jednoduchá definice a rozhodně nelze jakkoliv přijmout zde navrhovanou.

Další odpovědi
anonym

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Charakter