Boromirp

Co je českým žánrovým specifikem?

Nejlepší odpověď
quentos

těch je víc. Vzpomeňme například Arbesova „Romaneta“ (definici žánrového útvaru „romaneto“ si najděte) nebo Hrabalova díla založená na jednolitém „pábení“, kdy celé dílo vlastně tvořilo jedno předlouhé mluvené souvětí (taková kniha je vlastně žánrově nezařaditelná).

Další odpovědi
anonym

Samozřejmě romaneta,rozhodně česká country,český tramping,chalu­paření,filmová 60.léta a filmové pohádky.Také bych připomenula Karla Zemana.V literatuře ještě Kafka.Každý z těchto autorů byl ve svém žánru první nebo mu dal jiný rozměr.Kinoau­tomat,černé divadlo,Laterna magica…je toho víc…:D

annas

Doplním správnou odpověď Quentose, že k specifickému žánru ještě patří české filmové pohádky.

kuca5

poetismus