Co je CERULYJE?

Jaký je význam tohoto slova?

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě jde o lékařský termín Phlegmasia coerulea dolens – prudký masivní uzávěr, trombóza hlubokých i povrchových žil dolní končetiny s rozsáhlým otokem, silnou bolestí a modrými skvrnami na kůži (cyanóza). Stav může vést k šoku. (řec. flegma hoření, zánět; lat. albus bílý; coeruleus modrý; dolens bolestivý).

Zdroj: http://lekarske­.slovniky.cz/po­jem/phlegmasia

Další odpovědi
Retko

Pises spravne?? Pokud o tom nevi google, tak o tom nebude vedet nikdo :)

Miroslavst

Taky si myslím, že je to napsáno špatně. Podle kategorie nemoci bych to spíš bral, že je to něco s cereáliema, ten kdo nemůže tyto věci jíst.

panenka

cerulyje neznám ale cerealie ano když tak napište co jste chtěl/a vědět