zvěřinka

Co je cerna listina ohledne neprijeti do zamestnani?

Doplňuji:
ohledne te cerne listiny,to si muzou jen tak vymyslet i kdyz je bezuhony nikdy v te firme nepracoval a z zadneho zamestnani ho nevyhodili?neda se s tim neco delat?

Nejlepší odpověď
led

Oficiálne nejestvuje.
Je to zoznam nežiaducich z akéhokoľvek (aj fiktívneho) dôvodu. Funguje čisto neoficiálne: ten sa dohodne s tým a ten potom s tým atď.
napríklad

  • novinári, ktorým sa nedajú žiadne informácie,
  • ľudia, ktorých nikto nezamestná
  • ľudia nevhodní rasovo, vekovo, nábožensky, politicky, kriminálne a podobne

Proti tomu je postavený Antidiskriminačný zákon
Okrem toho, jestvuje zoznam bývalých zamestnancov so zákazom vstupu do priestorov organizácie a dostávať akékoľvek informácie.

Další odpovědi
fofbal

Černá listina v tomto případě je vlastně jakási reference o lidech jejichž spolehlivost a způsobilost se neslučuje s podnikem kam chce dotyčný přijít pracovat.
Nebo? Záznamy prohřešků jednotlivých lidí ve firmě, na které se bere ohled a to se promítá i do budoucnosti..