ceene

Co je částečně iontová reakce? A jak ji mohu zapsat když mám CuSO4 + 2KOH ----Cu(OH)2 + K2SO4 a pak Cu(OH)2–t–CuO+H2O

Odpovědi
mosoj

Nebudu se tím zabývat, musel bych se to znovu učit. Jenom podotýkám, že na ionty se nic neštěpí ale disociue.

Beer4Real

Nemáš se v hodině bavit s kamarádkama a věděla bys to.

Kelt

V roztoku jsou látky rozštěpeny na ionty – tak je to třeba napsat. KOH se asi rozštěpí na ionty, síran draselný je rozpustný – ionty a jedná se o srážecí reakci – vypadne sraženina