Co je cash flow?

Dobrý den,počítám dobu návratnosti investice.Investice je plánováno roku 2009 na 2010,cash flow jakého roku použiji a co vše do něj z výsledovky patří?děkuji

Odpovědi
panenka

Peněžní tok, nebo také cash flow, je jednoduše řečeno příjem nebo výdej peněžních prostředků. Peněžní tok za určité období představuje tedy rozdíl mezi příjmy a výdaji peněžních prostředků za toto období.[1]

V podnikové praxi je peněžní tok důležitou veličinou, která vypovídá o schopnosti podniku generovat peníze. Schopnost přinést podniku peněžní prostředky je také jedním z rozhodujících kritérií při výběru a hodnocení investičních projektů. V této souvislosti se používají kritéria jako čistá současná hodnota, vnitřní výnosové procento nebo doba návratnosti.

Výraz cash flow nebo výkaz cash flow je také používán jako zkrácený název pro účetní výkaz přehled o peněžních tocích.

více zde v odkaze

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Cash_flow