Retko

Co je atrament???

Domnivam se ze je to barva do tiskarny. Ale presny popis jsem nenasel na netu. Poradte prosim. Diky

Nejlepší odpověď
kenyrts

Atramentum nebo atrament, Se obecně rozumí velmi černá, obvykle tekuté, látky. Například se může emitovat chobotnice obláček atrament.

V starověký Řím, Termín atramentum znamenal žádné černé zbarvení látky používané pro jakýkoli účel. Římané rozlišit tři hlavní druhy atramentum, jeden s názvem librarium (nebo Scriptorium), Další s názvem sutorium, Třetí tectorium. Atramentum librarium bylo psaní inkoustem z doby římské, byla atramentum sutorium používán ševci pro barvení kůže, byl atramentum tectorium (nebo pidorium) malíři používají pro některé účely, zřejmě jako druh laku.[1]

Atramentous Je související adjektivum, které znamená „černá jako inkoust“. Historicky, atrament na něco by znamenalo napsat něco, co se s inkoustem. Slovo atrament souvisí s moderní angličtiny ukrutný – Oba pocházejí z latiny atrare což pravděpodobně znamená, aby se něco černého.

Další odpovědi
HerbiG

Ano je to barva do tiskárny :) veselé Vánoce :)
Omlouvám se ale přesný popis jsem taky nenašel :(

Jakub

Atrament je slovensky inkoust. Používal (používá)se do plnících per.