Bugzy CZ

Co je Asasínský skok smrti ?

Nejlepší odpověď
Pájo

http://www.iki­zama.ic.cz/in­dex.php?title=ha­sasini-asasini&id=article

Zdroj o tom mimo jiné říká toto:
méno hašašín znamená „požívač hašiše“. Při tajných obřadech se měli členi tohoto spolku dostávat do extáze pomocí hašiše a cestovat neuvěřitelnými světy ve vízích „od Aláha“. Měla to být také odměna pro oddané bojovníky. Chvíle v ráji. Bojovníci měli být připraveni ukázat svou loajalitu tzv. skokem smrti. Jednalo se o skok z obrovské výšky do jisté smrti, jako ukázka bezmezné víry v Aláha.

Další odpovědi
Timea Naesse

Jde o legendu, která se objevuje v evropských kronikách. O legendě se píše, že Jindřich ze Champagne navštívil vůdce Asasínů. Vůdce chtěl Jindřichovi dokázat, že není křestanských bojovníků, kteří jsou oddaní jako jeho muži. Poté dal pokyn dvoum mužům, kteří stály na vrcholu věže, aby skočily. A oni to udělaly a roztříštily se o skály.