irij

Co je artefakt?

Nejlepší odpověď
rynek878

Artefakt (z lat. arte factus, uměle udělaný) je termín, který poprvně použil Sir Julian Huxley a označuje libovolný objekt nebo proces, který vznikl lidskou aktivitou, na rozdíl od předmětů přírodních. Existuje několik specifických významů tohoto slova:

artefakt v archeologii
artefakt ve výzkumu
artefakt ve fantasy
artefakt v sociologii (kulturní artefakt)
artefakt v metodologiích vývoje software
kompresní artefakt, v počítačové vědě, vyplývající ze ztrátové komprese
link:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ar­tefakt

Další odpovědi
hanulka11

myslím,že je to předmět přizpůsobený ,aby sloužil určitému účelu