Co je afrodita?

co to znamena

Nejlepší odpověď
annas

Afrodita je starověká řecká bohyně lásky, krásy, plodnosti a sexuální touhy. V římské mytologii měla latinský ekvivalent jménem Venuše. Tato bohyně se díky své kráse a kouzlům stala jednou z nejmocnějších bohyň, neodolali jí lidé, ani bohové.

Jinak je to také název kosmetického salonu, půjčovna svatebních šatů, název hotelu.

Pojmenování podle bohyně – aby žena byla krásná a líbila se všem kolem.

Z různých stránek Wikipedia a vlastní.

Další odpovědi
hanulka11

Afrodita-bohyně lásky, kdo by ji neznal. Dokáže vzbudit lásku jak v srdcích smrtelníků, tak i bohů. Jsou dvě verze Afroditina zrození. Jedna tvrdí, že Afrodita vznikla z pěny, která se utvořila kolem Uranových genitálií, když je Kronos odhodil do moře. Druhá zase, že ji sám Zeus zplodil s Diónou, dcerou Okeána a mořské nymfy Tethydy (či dcerou Vzduchu a Země-opět dvě verze).

Afroditině moci neunikne téměř nikdo. Pouze Athéna, Hestie a Artemida odolaly její moci a Afroditě se nikdy nepodařilo podmanit si je. Afrodita je ztělesněním božské krásy a neuvadající mladosti. Když kráčí lesem, divoká zvířata se k ní sbíhají ze všech stran a kráčí krotce vedle ní. Její průvodkyně Hóry a Charitky, bohyně krásy a půvabu, jí přisluhují. Oblékají ji, češou a zkrášlují…dál v odkazu

Zdroj: http://antika­.avonet.cz/ar­ticle.php?ID=1425