sido

Co je a na jakém principu pracuje LVD indukční osvětlení ?

Nejlepší odpověď
kropitko

Na základě dobře známých principů může být světlo vytvořeno průchodem magnetické indukce skrze kombinaci některých plynů. Elektromagnetické cívky tvoří 2 póly elektromagnetického pole kolem skleněné trubice. Tato obsahuje plyn a s použitím vysoké frekvence, která je generována elektronikou, vytvoří uvnitř trubice ultrafialové světlo. Průchodem vrstvou fosforu naneseného zevnitř této trubice se ultrafialové světlo přemění na světlo viditelné.

Přínos
Hlavní výhodou LVD indukčních lamp je absence elektrod a vláken. Životnost 60.000 nebo 100.000 hodin a minimální postupné snižování svitu během jejich životnosti sníží spotřebu elektrické energie až o 65% oproti konvenčním zdrojům. Zároveň značně sníží náklady na údržbu a výměnu světel. LVD lampy se navíc mohou pochlubit světlem v jednotlivých parametrech nejbližším tomu slunečnímu. Indukční LVD lampy sníží i náklady na klimatizaci díky nízké provozní teplotě. Co se ekologie týče, dlouhá životnost snižuje množství odpadu v podobě vyřazených lamp, nulový obsah vysoce toxické tekuté rtuti nepoškozuje životní prostředí a nehrozí vašemu zdraví ani v případě rozbití. Zároveň neškodí ani pracovníkům, podílejícím se na jejich výrobě. Díky nižší spotřebě ve výsledku neušetříte pouze na energii, ale při nových instalacích budou stačit kabely dimenzované na nižší proudy, které jsou levnější. Velký rozsah použitelného napětí pomůže zvláště při poklesech napětí a přepětích v síti. S ohledem na absenci elektrod a vláken není rovněž možné zapomenout na nespornou výhodu v podobě okamžitého zapnutí a vypnutí světla, a to i opakovaně. Díky tomu lze tato světla použít i ve spojení s různými čidly.

Zdroj: http://www.ekos­vetlo.cz/prin­cip#obsah

Další odpovědi
panenka

LVD indukční světelné zdroje neobsahují žádná vlákna a elektrody, díky tomu dosahují dlouhé životnosti (až 100.000 hodin). Vyznačují se minimální ztrátou svítivosti během životnosti, nízkou spotřebou elektrické energie (až o 50% nižší oproti konvenčním zdrojům světla). K dalším vlastnostem patří: minimální údržba světel, ekologicky nezávadné díky nulovému obsahu rtuti, žádné blikání, okamžitý start světla, výborné podání barev (CRI>80), pracovní teplota od –35°C, vysoká životnost i při vysoké teplotě prostředí, nabízené teploty světla: 2700K, 3500K, 4000K, 5000K, 6500K, záruka 5 let.
Široké spektrum použití: domácnosti, průmyslové osvětlení, veřejné osvětlení, komerční osvětlení, osvětlení tunelů, benzinových stanic a nebezpečných prostor. Světelné zdroje jsou dostupné ve variantách kompaktních „žárovek“ se závitem E27 nebo E40 (včetně vestavěného předřadníku) nebo jako samostatné zdroje s externím předřadníkem.

VLASTNOSTI VÝHODY UŽITEK
Žádné elektrody, žádná snadno poškoditelná vlákna.
Elektrolytické kondenzátory použité ve svítilnách jsou vysoce tepelně odolné (105°C) a elektrické kondenzátory mají vysoko napěťovou odolnost (450V).
Kondenzátory pokryté slídou, odpory a krystalické diody jsou vybírány podle nejpřísnějších standardů. Dlouhá životnost až 100.000 hodin, až stokrát delší životnost v porovnání se žhavícími zářivkami.

Vysoká trvanlivost svítivosti (až 95% po 2.000 hodinách a 85% po 60.000 hodinách) Levnější svícení

Nulové náklady na údržbu

Snižuje náklady na recyklaci
Elektronická zátěž kontrolovaná integrovaným obvodem
Napěťový faktor ł 0,98

.....od 150 Plm/W
Vysoká výkonnost (zvýší o 50% výkonnost než magnetický obvod a o 20% více než běžný elektronický obvod) Snižuje náklady na svícení až o 90%, 75%, 50% v porovnání se žhnoucími zářivkami. Vysoce propustné lampy.
Elektromagnetické indukční osvětlení Produkuje minimum tepla
Vysoká odrazivost ploch v lampách z leštěného hliníku Snižuje náklady na klimatizaci
Široké možnosti uplatnění od 12V do 220V napětí
Okamžitý start
Spolehlivě se rozsvítí při teplotách –25°C až –40°C Menší nároky na použití Snadná instalace
Snadné použití

Široké spektrum barev
Pracovní frekvence 210 kHz

CRI > 80(Ra)
Osvětlené barvy jsou viditelné ve správných tónech
Excelentní kvalita osvětlení
Možnost barevného ladění žárovek
Jako sluneční světlo
Bez blikání Chrání zrak
Zvyšuje bezpečnost

Zvyšuje produktivitu

Použitý malgam < 0,25mg Bez tekuté rtuti poškozující lidské zdraví a životní prostředí Bezpečné
Vyvážený obsah splňuje standardy mezinárodní třídy L Menší zátěž elektrické sítě Šetří energii
Elektromagnetická kompatibilita (EMC) splňující mezinárodní standardy Menší zátěž zařízení Šetří náklady na svícení
Zapsáno a registrováno u CE, FCC, UL, CCC, ISO a dalších standardů Bez omezení použití pro celý svět Snadné použití
INDUKČNÍ LVD SVĚTLA JSOU ŠETRNÉ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ, NEOBSAHUJÍ RTUŤ!!!

Zdroj: http://shop.e­kosvetla.cz/LVD-indukcni-osvetleni/

Bumbes

Starý nápad + nové provedení = INDUKČNÍ VÝBOJKA

Zdroj: etm.cz/rubriky/pro-projektanty/317-indukcni-vybojka