DandrdaMan01

Co je a k čemu je dobrý .NET Framework 4?

Odpovědi
anonym

Rozhraní .NET Framework je komplexní a konzistentní programovací model společnosti Microsoft určený pro sestavování aplikací, které se vyznačují vizuálně působivým uživatelským rozhraním, bezproblémovou a zabezpečenou komunikací a schopností modelovat řadu obchodních procesů.

Microsoft .NET Framework je nejrozšířenější platforma pro osobní počítače s operačním systémem Microsoft Windows od verze Windows 98.
Rozhraní .NET Framework 4 funguje společně se staršími verzemi rozhraní Framework. Aplikace, které jsou založeny na starších verzích rozhraní Framework, bude možné nadále spouštět ve výchozí verzi.

setapouch

Každý program má nějaký zdrojový kód, což jsou v podstatě funkce a příkazy, které počítač vykonává. Spousta příkazů se opakuje, takže je běžná praxe umisťovat je do samostatných souborů, oněch programových knihoven. Programátor pak danou funkci nemusí nově vytvářet, může použít tu z knihovny.

.NET Framework je tedy sada těchto knihoven. A programátorům umožňuje jednoduššeji, rychleji a bezpečněji psát programy, protože část práce za ně udělal Microsoft. Např. pokud chci odeslat e-mail, bez dotnetu bych musel nastudovat protokol SMTP, jak vyjednat připojení, jak vytvořit zprávu, jak odeslat… S dotnetem mám už vše předpřipravené, pouze řeknu co a kam se má odeslat.

ptáč

Jugar, zase kopíruješ texty. Co je framework nevíš.

anonym

Ptáči,uklidni se a než začneš někoho napadat,tak se nejdříve přesvědč a pravdě.